• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Rowerowy odpoczynek

Pozdrowienia z Głubczyc dla wszystkich, którzy będą oglądać nasze zdjęcia i przeczytają, co się wydarzyło. Przed zakończeniem roku, w jedną sobotę wybrałam się z dziećmi na wycieczkę rowerową do lasu, który nosi nazwę Marysieńki. Było nas 40 osób – dzieci wraz z opiekunami. Trasa rozpoczęła się od naszego Kościoła Narodzenia NMP w kierunku parków, które zachwycały swym pięknem i zapachem lip, następnie przez pola, które zaprowadziły nas do celu. Tam mieliśmy czas na posiłek i zabawy.  Droga powrotna  prowadziła nas przez aleje lipowe doprowadzając nas bezpiecznie  do naszego Kościoła. Dzieci były zadowolone i pytały, czy jeszcze taki wyjazd będzie. Polecam pomysł tam, gdzie to możliwe:)  s. Józefina