• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Głubczyce odwiedzają Opole

W sobotę po zakończeniu roku odbyła się wycieczka dzieci z Głubczyc do Opola.  Grupa  liczyła 48 osób z opiekunami. Byliśmy  w kościele Ojców Franciszkanów podziwiając i zapoznając się z kryptą Piastów Śląskich. Następnie przeszliśmy do klasztoru naszych Sióstr na Małym Rynku gdzie uczciliśmy relikwie Krzyża Świętego. Następnie w lekkim deszczu przeszliśmy do Katedry,  gdzie oddaliśmy pokłon Matce Bożej Opolskiej i oddaliśmy pod Jej opiekę wszystkich powierzonych  naszej modlitwie. Udaliśmy się także do opolskiego ZOO, gdzie spędziliśmy miło czas na podziwianie piękna przyrody i świata zwierzęcego. Wdzięczni Bogu za ten dzień wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń do naszych domów. I tak rozpoczęliśmy wakacje życząc wszystkim miłego  i spokojnego czasu, by nabrać sił i nieco odpocząć po całorocznym trudzie. Szczęść Boże. S. Józefina