• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Prymicje w Głubczycach

W tym roku w naszej parafii w Głubczycach mamy kolejnego prymicjanta ks. Leszka (18 za obecnego ks. proboszcza Michała). Cieszymy się, że Pan Jezus go powołał, a On odpowiedział na Jego wezwanie. Z tej okazji nasza parafia przeżywała święto, zaangażowana była cała służba liturgiczna i grupa Marianek, które niosły wieniec jak również sztandary i przedstawiły program artystyczny na tę okazję przygotowany przez S. Józefinę. A do naszego domu zakonnego z błogosławieństwem prymicyjnym zagościł w dzisiejszą niedziele.  Niech Jezus Mu błogosławi na pracę kapłańską. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Oby Pan nas wysłuchał a młodzi ludzie umieli na ten dar odpowiedzieć.