• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

wakacyjny wolontariat

Gimnazjaliści z Nowego Sącza wraz z S. Hiacyntą udali się do Domu Dziecka ,,Wiosna” w Krzydlinie Małej. Po serdecznym przywitaniu  Siostra dyrektor M. Agata  skierowała do dziewczyn następujące słowa : ,,Staramy się, aby w „Wiośnie” panował rodzinny styl życia, dobry klimat wzajemnych odniesień i relacji, żeby dzieci czuły się tutaj bezpiecznie, zawsze kochane i akceptowane. Cieszę się, że w ramach waszego wolontariatu chcecie być razem nami”. To nie były puste słowa. Dziewczęta na każdym miejscu- pracując w grupie wiekowej, przebywając z dziećmi na placach zabaw, chodząc na spacery- zawsze doświadczały życzliwości i wsparcia. W każdej grupie budowały się rodzinną atmosferą i postępowaniem dążącym do stałego rozwoju samodzielności i niezależności dzieci. Tydzień minął bardzo szybko. Wolontariuszki opuszczając to miejsce marzyły tylko o jednym…. aby za rok przyjechać tu ponownie.

Relacje przygotowała s Hiacynta