• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

s. Weronika wyjeżdża na misje

1 września w Domu Prowincjalnym w Opolu pożegnaliśmy naszą Siostrę Weronikę, która udała się do Peru by tam we wspólnocie naszych sióstr pracować w przedszkolu. Podczas uroczystych nieszporów S. Prowincjalna poprosiła s. Weronikę o wylosowanie cytatu z Pisma Świętego, który będzie jej towarzyszył w jej posłudze w Ameryce Południowej: „Powierz Panu, swoją drogę, zaufaj Mu a On sam będzie działał”. Siostra Weronika otrzymała również różaniec, medalion oraz obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Jak czytamy w naszej Konstytucji: „Od chwili chrztu (…) jesteśmy wszczepione w życie Chrystusa i włączone do wspólnoty Kościoła, który ze swej natury jest misyjny”. Posyłamy więc S. Weronikę do Peru, by tam głosiła Radosną Nowinę o Królestwie Bożym. Pamiętajmy o Siostrze w naszych codziennych modlitwach.