• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Pielgrzymka do Matki Bożej Bolesnej

Każdego roku w okazji wspomnienia Matki Bożej Bolesnej organizowana jest z Głubczyc pielgrzymka do Cvilina. Cztery Siostry ze wspólnoty głubczyckiej dołączyły do grupy pielgrzymów, by modlić się za tych, którym ciężko nieść krzyż i przeżywać ból w trudnych sprawach życia. Ogarniałyśmy modlitwą Siostry naszej wspólnoty i Prowincji. Uroczystą Mszę odpustową poprzedziły rozważania boleści Matki Bożej. Oprócz naszej grupy przyjechali też inni pielgrzymi z Polski, z naszych okolic. Piękną uroczystość zakończyło uroczyste błogosławieństwo miastu przy schodach z widokiem na okolice tego kraju. Niech Maryja pomoże nam w codziennym niesieniu krzyża i tego co boli. Matko Boża Bolesna - módl się za nami.