• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

XIV Zjazd Misyjny Dzieci

15  września wybrałam się z grupą 43 uczniów, których katechizuję w Głubczycach oraz ich opiekunami, na XIV Zjazd Misyjny Dzieci. W tym roku hasłem była myśl, którą możemy żyć na co dzień- „ NIE TRUDNO BYĆ  DOBRYM, WYSTARCZY TYLKO CHCIEĆ”. Zjazd miał miejsce w Nysie u Misjonarzy Werbistów. Program był bogaty i ciekawy. Poznaliśmy bliżej życie i działalność Sługi Bożego Mariana Żelazko, który pracował w Indiach wśród ludzi trędowatych. Uczestniczyliśmy w bardzo pouczających „Przypowieściach o dobroci”, które przedstawił nam Teatr Franciszka. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, w której Słowo Boże zachęcało do czynienia dobra w codziennym życiu. Po Mszy świętej posililiśmy nasze ciało smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez gospodarzy spotkania i uczestniczyliśmy w loterii i punktach artystycznych. Mięliśmy zielone koszulki, które świadczyły o przyporządkowaniu kontynentalnym. Zielony oznaczał kontynent afrykański. Dzieci wróciły zadowolone i pełne przeżyć z niespodzianką od Misjonarzy.  Wyrażały też  chęć wyjazdu na kolejne spotkanie w przyszłym roku. Pozdrawiamy wszystkich misyjnie z pragnieniem by czytając te treści cos zrobić dla misji - może modlitwa za misjonarzy a może coś więcej, co dyktuje serce..... misjonarze czekają na twoja pomoc !! Pamiętaj! Potrzebujemy siebie wzajemnie! Szczęść Boże ! s. Józefina