• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Dożynki nie tylko w parafii

 

16 września w naszej parafii w Głubczycach odbyły się dożynki. Gospodarze przynosili do kościoła plony ziemi i piękną koronę wdzięczności oraz upiekli ozdobny bochenek chleba z solą, który został ofiarowany w czasie Mszy świętej. Nasza wspólnota również dołączyła do wdzięczności za tegoroczne dary  w naszym ogrodzie, który jest przepełniony kwiatami i owocami. Uwielbiając Boga za to, że mamy co jeść,  modliłyśmy się za tych, którzy ciężko pracują na roli, jak również za tych, którzym brakuje pokarmu.  Oby Bóg sprawił, by dobrzy ludzie przyszli z pomocą potrzebującym i błogosławił ciężkiej pracy na roli. Na zdjęciach dekoracja z pięknie ozdobionej kaplicy. Pozdrawiają serdecznie Siostry ze wspólnoty w Głubczycach.