• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

U Królowej Pokoju w Szczyrku

29 września wybraliśmy się z grupą dzieci i młodzieży do Szczyrku na Górkę do Matki Bożej Królowej Polski. Dzieci mogły poznać historię objawień, zobaczyć piękny kościół, poznać ks. Jana Bosko a także pomodlić się oraz zabrać i skosztować cudownej wody ze źródełka. Podziwiać mogły też piękno przyrody Beskidów, które tego dnia pokazały nam swoje piękno, oraz Skrzyczne w całej swojej okazałości. W dalszej drodze mogliśmy z bliska zobaczyć skocznie, na których odbywały się tego dnia skoki seniorów. Odwiedziliśmy też nasze siostry w Lipniku, gdzie mogliśmy posilić nasze ciało, jak i duszę. Uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii z drugą grupą. Łączyła nas wspólna modlitwa, w której pamiętaliśmy szczególnie o solenizantach tego dnia,  naszych siostrach, nowych powołaniach i wielu innych intencjach. Dzieci mogły też zapoznać się z historią życia naszej założycielki bł. Matki Teresy oraz pobawić się na placu koło domu, który jest pełny zieleni. Myśli, które zapadły w serca to słowa - by budować dom Jezusowi w naszych sercach- i - nie jest trudno być dobrym wystarczy tylko chcieć. Czas szybko nam zleciał i trzeba było wracać z wdzięcznością w sercu za tak bogaty dzień. S. Józefina