• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Diecezjalna Pielgrzymka Marianek

W dniach 12-14 października odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi na Górę św. Anny. Hasłem tegorocznej pielgrzymki było „Oto ja, służebnica Pańska”! Uczestniczyły w niej nasze siostry s. Antonina, s. Józefina i s. Sara wraz ze swymi grupami.  Siostry dzielą się z nami zdjęciami i krótkimi relacjami z tego wydarzenia.

Tym razem wpatrywałyśmy się W MARYJĘ, NASZĄ MATKĘ I KRÓLOWĄ, ale też tą, która wypełnia Boże pragnienia, żyje prosto i chętnie pomaga innym. Taki wzór chcemy naśladować w codziennym naszym życiu. W TYM ROKU DYPLOM-WYRÓŻNIENIE Z RĄK KS. BISKUPA Rudolfa Pierskały OTRZYMAŁA Z NASZEJ GRUPY WERONIKA STACHOWIAK. GRATULUJEMY WERCE. S. Sara

Kolejny raz spotkałyśmy się z innymi dziewczynami, które należą  do grupy  Dzieci Maryi, by wspólnie się modlić, słuchać i bawić a także starać się  w codzienności  naśladować Maryję. W tym roku spotkanie było pod hasłem  ”Oto Ja służebnica Pańska”. Ufamy, że spotkanie to doda nam siły i entuzjazmu do podejmowania wyzwań, które zawiera w sobie to wezwanie. Tym razem połączyłyśmy siły z grupą Maryjną z Grobnik, które mają  piękny strój Maryjny. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie. Marianki z S. Józefiną