• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

W drodze do Maryi

W sobotę 20 października odbyła się pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej z parafii   św. Kazimierza w Nowym Sączu do Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.              

    Najpierw dziewczęta odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej na Olczy Objawiającej Cudowny Medalik św. Katarzynie Laboure.Zobaczyły tam wystawę ukazującą historię powstania medalika oraz kulturę religijną górali. Następnie udały się doSanktuarium Narodowego Matki Bożej fatimskiej na Krzeptówkach. W tym roku, gdy przypada 40 rocznica wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, to miejsce było bardzo ważne. Duszpasterz Dziewczęcej Służby Maryjnej Ksiądz Tomasz przybliżając historię tego sanktuarium wspomniał o ważnej umowie. W dniu zamachu na życie św. Jana Pawła II 13 maja 1981 r , między godziną 20 a 21.00. Górale z Zakopanego przyrzekli: "Jeżeli Bóg uratuje życie Jana Pawła II, to na tym miejscu wybudujemy kościół dziękczynienia za uratowane życie Najwyższego Pasterza". Najświętsza Maryja Panna ocaliła Ojca Świętego, więc powstał ten kościół jako wotum narodowe. Ksiądz wskazał także miejsce, gdzie  wmurowano różaniec papieski i zdjęcia upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Pokazał również wieżę, gdzie zawieszono dzwon ofiarowany przez Ojca Świętego. Potem był czas na szlak spacerowy pod reglami, który doprowadził pielgrzymów do centrum Zakopanego i ,,Domu do góry nogami”, jako atrakcja dla dzieci i dorosłych.

                                                    Opracowała s Hiacynta Biłas opiekun DSM w Nowym Sączu