• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Tydzień misyjny

Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię.

         Za nami tydzień, w którym zapewne wiele się działo, by wesprzeć i być blisko tych, którzy pracują na dalekich polach misyjnych, ale również myśleć o tych, którym misjonarze służą. Ja chce podzielić się tym, jak my przeżywaliśmy z dziećmi ten tydzień. W kościele na Mszy szkolnej dzieci przebrały się za przedstawicieli różnych kontynentów,  a przygotowana liturgia obejmowała wszystkich misjonarzy żyjących i zmarłych i całe dzieło misyjne. Kapłan pięknie opowiedział o różańcu misyjnym pokazując go i zachęcając do modlitwy różańcowej w  intencjach poszczególnych kontynentów i żyjących tam misjonarzy i ludzi, którzy tam mieszkają. Na lekcjach religii mogły poznać, jak żyją ich rówieśnicy w innych krajach,  jak mogą pomagać misjom nie wyjeżdżając za granice. Zrobiliśmy wystawę prac plastycznych o pracy misjonarzy. Przygotowana  gazetka przybliżyła  też Papieskie Dzieło Misyjne. Zbieraliśmy pieniądze na kraje w których pracują znani nam misjonarze i misjonarki.  Na kółku misyjnym utrzymujemy kontakt z Siostrami misjonarkami wspierając ich modlitwą jak i poznajemy ich prace na bieżąco. Piszemy też listy do misjonarzy. Zrodził się też pomysł, by zbierać stare telefony, okulary, znaczki  oraz kredki dla Kamerunu. Zachęcam byś i Ty, jeśli możesz, zrobił taką akcję w swojej szkole albo w inny sposób by wspomóc misyjne dzieło. Natomiast we wspólnocie miałyśmy Msze świętą za misjonarzy oraz pięknie przygotowaną modlitwę brewiarzową. Dekoracja misyjna przypominała nam o ważnym czasie w Kościele.  Wystawa eksponatów misyjnych trafiła też do naszej wspólnoty. Myślę, że intencja wyznaczona na ten miesiąc, którą się codziennie w październiku modliłyśmy „Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu”  wybrzmiała szczególnie w tym tygodniu a będzie się wypełniać w codzienności.  S. Józefina