• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II w Głubczycach

Z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Jana Pawła II powstał pomnik upamiętniający jego postać z okazji 40 rocznicy powołania kardynała Karola Wojtyły na urząd Biskupa Rzymu oraz  w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Całej uroczystości przewodniczył ks. Biskup Paweł Stobrawa z Opola. Rozpoczęto Mszą Świętą po której udaliśmy się  w procesji na Plac Armii Krajowej. Tam odśpiewaliśmy Hymn Państwowy, po którym było uroczyste odsłonięcie pomnika. Następnie były okolicznościowe wystąpienia ks. Proboszcza Michała Ślęczka, Burmistrza Głubczyc Adama Krupy. Następnie ks. Biskup poświęcił pomnik i głos zabrał autor pomnika prof. Czesław Dźwigaj mówiąc o wizji swojego dzieła i jego realizacji. Następnie pan Krzysztof Gawęcki odczytał Akt Erekcyjny, który wmurowano przy pomniku.

Na uwagę zasługuje ciekawostka, którą powiedział pan Profesor, że jest to jego 80 figura z Janem Pawłem II w świecie i żadna się nie powtórzyła. Nasza figura jest zrobiona na wzór figury św. Piotra w Rzymie. Wspaniałym wydarzeniem była też obecność pana Eugeniusza Mroza ostatniego żyjącego kolegi św. Jana Pawła II, który mając 98 lat pięknie nam przemawiał opowiadając swoje chwile z bycia razem z Karolem Wojtyłą, jak również zachęcał, by żyć nauką św. Jana Pawła II  i wartościami piękna i dobra. Ciekawym akcentem, który się pojawił było przybiegnięcie biegaczy z Kietrza, którzy wykonali 100 km w biegu kończąc trasę właśnie przed pomnikiem Jana Pawła II na jego część jak i uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Jako wspólnota łączyłyśmy się i byłyśmy obecne dzieląc się tym pięknym przeżyciem jakiego doświadczyłyśmy.