• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Świętowanie Niepodległości w Głubczycach

Wszędzie świętowano, ale warto zobaczyć jak to było w Głubczycach.  Mamy kilka zdjęć więc do galerii zapraszamy.

Chcemy pokazać, jak świętowali ten dzień mieszkańcy z Głubczyc a my razem z nimi. Byłyśmy na uroczystej Mszy Świętej odprawianej przez naszego ks. Proboszcza,   który pod koniec  otrzymał medal od Pana Premiera Morawieckiego za postawę patriotyczną z rąk tutejszego samorządu. Możecie też zobaczyć uroczystość pod naszym pomnikiem i jak była przystrojona nasza szkoła.

Jako wspólnota otaczałyśmy modlitwą naszą Ojczyznę w naszej  kaplicy, jak i w kościele. Miałyśmy także popołudniowe spotkanie, w czasie którego śpiewałyśmy patriotyczne pieśni, jak i  recytowałyśmy wiersze o Ojczyźnie. Słuchałyśmy też wspomnień z czasów wojennych sióstr. Nasza najstarsza Siostra wzruszyła nas swoim przygotowanym wierszem o Ojczyźnie, który wyrecytowała nam z pamięci i na stojąco.  To piękne spotkanie z poezją i piosenką zakończyłyśmy wspólnie odśpiewanym Hymnem - Mazurkiem Dąbrowskiego.

Na zakończenie dnia podjęłyśmy modlitwę dziękczynną o g.19.18 na upamiętnienie Roku Odzyskania Niepodległości i odmówiłyśmy 100 razy Zdrowaś Maryjo w dowód wdzięczności za Wolność a jednocześnie omadlając całą Naszą Ojczyznę, by była wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii.