• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Poezja ks. Twardowskiego we wspólnocie w Głubczycach

We wtorkowy wieczór w naszej wspólnocie głubczyckiej przeżywałyśmy wspaniałą ucztę duchową. Karmił nas ks. Jan Twardowski swoją poezją, która ubrana w nuty przez pana Józefa Kaniowskiego mogła rozbrzmiewać w naszych uszach i sercu. Pan organizator tego wieczoru przyjechał ze swoją grupą, która oprócz wyśpiewanych wierszy przedstawiła nam życiorys naszego duchownego poety.  Na koniec tego spotkania zaśpiewano nam poezję patriotyczną naszych polskich Wieszczy.  Wspólnie też śpiewaliśmy pieśni patriotyczne z okazji odzyskania Niepodległości jak i pieśni Maryjne. Zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim zawierzając  się Maryi Królowej Polski. To był piękny czas spędzony w naszej kaplicy myśląc - Ojczyzna.....