• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

W trosce o wspólny dom

W dniu 30 listopada br. wzięłam udział w międzynarodowej konferencji naukowej W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drogach ekologii, która odbyła się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Była to okazja do interdyscyplinarnej wymiany myśli i dyskusji na temat ekologii z perspektywy chrześcijańskiej. Swoje wystąpienia przedstawiali specjaliści z różnych dziedzin m.in. teologii, medycyny, biologii, ekonomii, górnictwa, energetyki i pedagogiki. Wielu prelegentów podczas wykładów i wystąpień w ramach sesji panelowych dzieliło się zarówno swoją wiedzą jak i „dobrymi praktykami dotyczącymi ekologii”. Szczególnie inspirująca była dla mnie zachęta do rozpowszechniania „kultury troski” o siebie, innych i środowisko, o której wspomniał dr Paolo Conversi. Jest to szczególna odpowiedzialność Kościoła, który – jak go określił Abp Wiktor Skworc – pełni rolę „pedagoga społecznego”. Konferencja została zorganizowana w ramach Strefy Duchowej utworzonej przez archidiecezję katowicką dla uczestników 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu – COP24 odbywającej się w Katowicach.

M. Chiara Burzyńska SSND