• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Śladami bł. s. M. Antoniny

W ramach przygotowań do 20 rocznicy beatyfikacji naszej siostry M. Antoniny Kratochwil, nasza bielska wspólnota zorganizowała pielgrzymkę do miejsca urodzenia Siostry, do Węgierskiej Górki w Beskidzie Żywieckim. Wyjechałyśmy trzema samochodami, 12.11.2018 r. w dzień wolny od pracy w ramach 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Pojechały następujące Siostry:, M. Kinga, M. Leonarda, M. Rachel, M. Ave, M. Judyta, M. Elina, M. Eliasza, M. Marcela, M. Noemi, M. Roberta, M. Teresa, M. Zofia.

Byłyśmy umówione na spotkanie z Ks. Proboszczem parafii pw. św. Katarzyny w Cięcinie, Stanisławem Bogaczem. W niedzielę, Ksiądz zaprosił także na nasz przyjazd krewnych rodziny bł. s. M. Antoniny do kościoła. Po spotkaniu w kościele i wspólnej modlitwie, poszłyśmy z krewnymi na pobliski cmentarz. Następnie pojechałyśmy na parcelę, gdzie stał dom, w którym mieszkała bł. s. M. Antonina. W trakcie spotkania, zostałyśmy zaproszone do jednej z rodzin, krewnych Siostry, aby się posilić. Rodzina ta udostępniła nam swoje pomieszczenia na biesiadę, podgrzała nam kiełbaski, które ze sobą przywiozłyśmy, ugościła nas herbatą, kawą, sokami własnej roboty, oraz różnymi dodatkami do posiłku, w który byłyśmy zaopatrzone. Wróciłyśmy do klasztoru ubogacone w nowe informacje i przeżycia, związane z życiem bł. s. M. Antoniny. Towarzyszyło nam szczególne błogosławieństwo Boże i obecność naszej Siostry, w postaci wspaniałej pogody, która pozwalała nam także podziwiać piękno tej górskiej okolicy.