• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Błogosławionych Świąt

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga.
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.
(J 1, 1-2.14)

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkania z nowonarodzonym Jezusem. To szczególny czas zadumy, refleksji i odkrywania wielkiej Tajemnicy Wcielenia Boga. W jaki sposób wyrazić zachwyt nad tą ogromną Tajemnicą? Przyzwyczaiłyśmy się do widoku stajenki z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem w żłóbku, do pasterzy, owieczek, woła, osła… Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, co tak naprawdę stało sięw Betlejem?

Słowo stało się Ciałem!
Syn Boga stał się Człowiekiem! Bóg przyjął ludzką naturę!
Nieskończony stał się Ograniczony!
Odwieczny stał się Śmiertelny!
Wszechmocny przyjął słabość ludzkiej natury - 
zrobił to dobrowolnie, zrobił to dla nas,
z miłości do każdej z nas, z miłości do każdego człowieka na świecie!

Wpatrując się w betlejemski żłóbek oraz nieodłącznie związany z nim krzyż Chrystusa, zachwyćmy się pokorą, posłuszeństwem i uniżeniem Jezusa. Niech ono przemówi do naszych serc!

Na te wyjątkowe dni przeżywania tajemnicy Wcielenia i Miłości Boga składamy gorące życzenia, by do serca każdego z nas, do naszych wspólnot przyszedł Bóg w kruchości białego opłatka, którym będziemy się dzielić. Nade wszystko przyjdzie podczas Eucharystii. Niech wiara w Boże Narodzenie jeszcze bardziej zjednoczy nas w miłości, niech dodaje sił do wypełniania misji, do jakiej Bóg nas posyła każdego dnia.

Trwajmy w tej zadumie wraz z Matką Bożą, pochylone nad Dzieciątkiem i rozpalajmy serca tą miłością, która przemienia nasze serca, przemienia ten świat, by Nowy Rok 2019 był rokiem  MIŁOŚCI, KTÓRA DAJE WSZYSTKO w naszym życiu!

Z modlitwą przy Żłóbku Bożej Miłości,
Siostry Rady Prowincjalnej

M. Irenea Książak                        M. Ewa Atłas                        M. Krystiana Wester