• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Spotkania z bł. S. M. Antoniną Kratochwil

W ostatnim czasie w naszej Prowincji odbyły się spotkania w trzech wspólnotach: Otwocku, Opolu i Głubczycach, w ramach Dni Prowincji. Myślą przewodnią tych dni było „Spotkanie z bł. S. Marią Antoniną Kratochwil”. Spotkania te prowadziły siostry: M. Amata Kupka, M. Teresa Lipka i M. Ewa Atłas. Był to czas zatrzymania się przy osobie naszej błogosławionej Siostry Marii Antoniny Kratochwil, która zginęła w czasie II wojny światowej za wiarę, a jej beatyfikacji dokonał Św. Jan Paweł II 13 czerwca 1999 roku w Warszawie, razem ze 108 męczennikami II wojny światowej.

W tym roku będziemy obchodzić 20-lecie beatyfikacji oraz 100 rocznicę złożenia ślubów wieczystych przez bł. S. M. Antoninę ( 11.08.1019r). Jako cała Prowincja uczestniczymy w nowennie, która przygotowuje nas do tej uroczystości. Dni Prowincji pomagają nam na nowo spojrzeć na życie naszej Błogosławionej, na Jej oddanie Bogu i człowiekowi to pomaga nam wzajemnie zachęcać się do naśladowania i dążenia do świętości.

W Adhortacji Ojca Świętego Franciszka „O powołaniu w świecie współczesnym” Papież zachęca nas do przeżywania świadomie „świętych obcowanie” (…) Święci, którzy znaleźli się w obecności Boga utrzymują z nami więzy miłości i komunii. (…) towarzyszą nam przyjaciele Boga, otaczają nas i prowadzą (…).

 Wierzymy, że tak właśnie towarzyszy nam bł. S. M. Antonina Kratochwil.

Czas Dni Prowincji to również czas wzajemnego spotkania się, ucieszenia się sobą nawzajem, swoim darem powołania. To czas gdy na nowo przypominamy sobie słowa Św. Jana Pawła II, który w swej homilii beatyfikacyjnej mówił: (…) Uwierzcie, że Bóg jest miłością! Uwierzcie na dobre i na złe! Obudźcie w sobie nadzieję! Niech ta nadzieja wyda w nas owoc wierności Bogu w każdej próbie! (…) To zawołanie kieruje do nas  także dziś Siostra Maria Antonina Kratochwil. Kolejna takie spotkania już w marcu we Wrocławiu.