• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Pomagam, bo warto!

Wolontariusze z Nowego Sącza ze Szkoły Podstawowej Nr2 im Św. Królowej Jadwigi z wielką radością przyjęli  słowa zawarte w  tegorocznym  orędziu na Wielki Post. Papież Franciszek m.in.  powiedział:  ,,Nie pozwólmy, aby ten błogosławiony czas upłynął bezowocnie. (…) Zbliżmy się do braci i sióstr znajdujących się w trudnej sytuacji, dzieląc się z nimi naszymi duchowymi i materialnymi dobrami”. Jako członkowie Szkolnego Klubu aktywnie włączają się we współpracę z,, Caritas” w parafii św. Kazimierza, aby uzyskać finanse dla rodzin znajdujących się w potrzebie. W roku szkolnym wolontariusze wraz z S. Hiacyntą  udzielają korepetycji i chętnie podejmują różne akcje charytatywne. Bardzo świadomie młodzież podejmuje swą  działalność na rzecz pokoju, sprawiedliwości i harmonii stworzenia , tak motywują swoją pracę: ,,Warto pomagać w dzisiejszym świecie, w którym  spotykamy  dużo  niesprawiedliwości i nieszczęścia.”

Przygotowała s. Hiacynta Biłas - koordynator SKW