• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży

 
Weekendowe spotkanie dla młodzieży dobiegło końca. W dniach 8-10.03 ośmioro młodych ludzi przyjechało do Opola, by Wielki Post rozpocząć od duchowej odnowy, by dać się w tych dniach poprowadzić Jezusowi. Piątkowe rozważanie Drogi Krzyżowej było okazją do spotkania twarzą w twarz z Jezusem, który tak ukochał człowieka, że oddał z nas swoje życie. Oprócz modlitwy był też czas na film "Chata" i refleksję nad tym czym jest przebaczenie i jak bardzo jest ono potrzebne, by być szczęśliwym mimo bólu i poczucia straty.
Sobota - START godz. 8.00 - Jutrznia, a po niej śniadanie. Następnie młodzież pochylała się nad fragmentem Ewangelii przypadającej na ten dzień - powołanie Lewiego (Łk 5,27-32). Wprowadzenie do modlitwy przygotowane przez Siostrę Antoninę stało się pomocą w osobistej medytacji Słowa Bożego. Przed południem młodzież usłyszałam jeszcze konferencję na temat przebaczenia, którą wygłosił ks. Wojciech Kuzyszyn. Po niej był czas na refleksję przed Najświętszym Sakramentem i okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Centralnym punktem dnia była Eucharystia, źródło niewyczerpanej Miłości. O 13.00 na wszystkich czekał smaczny obiad i chwila wytchnienia. Popołudnie upłynęło pod hasłem spotkania z bł. S. M. Antoniną Kratochwil. Gra terenowa była dla uczestników nie tylko świetną zabawą, ale również okazją do współpracy i odkrywania historii życia błogosławionej męczennicy. Obie grupy spisały się na medal! Po modlitwie brewiarzowej i kolacji nadszedł czas na integrację w trochę bardziej statycznej formie - planszówki. Na koniec w wieczornej modlitwie była okazja by Panu Bogu podziękować za wszystkie doświadczenia bogatego w emocje dnia.

Niedzielny poranek: Śniadanie, Eucharystia z Siostrami  i  pożegnanie. W ten sposób zakończyło się "Weekend z Bogiem" dla młodzieży, ale tak naprawę to dopiero początek. Całe spotkanie rozpoczęło się od wezwania: "Daj się poprowadzić" - na koniec można dodać: "Daj się poprowadzić Jezusowi w Twoją codzienność"