• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Dni Prowincji z bł. S. Antoniną

W ostatni weekend zakończyłyśmy serie spotkań dla sióstr w ramach Dni Prowincji. W tych spotkaniach uczestniczyło łącznie ok.160 Sióstr naszej Prowincji. Był to czas szczególnego spotkania się z naszą bł. S. Marią Antoniną Krotochwil, która w czasie II wojny światowej oddała życie za wiarę, a jej beatyfikacji dokonał Św. Jan Paweł II 13 czerwca 1999 roku w Warszawie, razem ze 108 męczennikami II wojny światowej.

W tym roku będziemy obchodzić 20-lecie beatyfikacji oraz 100 rocznicę złożenia ślubów wieczystych przez bł. S. M. Antoninę (11.08.1019 r.). Dni Prowincji pomagają nam na nowo spojrzeć na życie naszej Błogosławionej, na Jej oddanie Bogu i człowiekowi. To pomaga nam wzajemnie zachęcać się do naśladowania i dążenia do świętości.

Czas Dni Prowincji był również czasem wzajemnego spotkania się, ucieszenia się sobą nawzajem, swoim darem powołania. To czas gdy na nowo w sercach naszych odżyły pragnienia by bardziej przeżywać codzienność z naszymi błogosławionymi Siostrami: bł. Matką Teresą Gerhardinger i bł. Siostrą Antoniną i by za ich wstawiennictwem wypraszać wszelkie potrzebne łaski dla tych którzy zwracają się do nas o modlitwę, jak również o dar nowych powołań.