• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Modlitwa ze Św. Janem Pawłem II

Dnia 2 kwietnia, z okazji kolejnej rocznicy śmierci Jana Pawła II, siostry ze wspólnoty w Katowicach zaprosiły sąsiadów i pracowników przedszkola do wspólnego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej. Teksty rozważań wprowadzały w refleksję nad męką Jezusa oraz ukazywały przykład św. Jana Pawła II, który naśladował Jezusa dźwigającego krzyż. W trakcie nabożeństwa była też okazja do powierzenia Bogu swoich intencji za wstawiennictwem Ojca Świętego oraz uczczenia jego relikwii. Jako siostry odczuwamy, że to modlitewne spotkanie było dla nas umacniającym doświadczeniem na wielkopostnej drodze i dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie.