• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Ja Jestem Zmartwychwstaniem i Życiem

W Posynodalnej Adhortacji Apostolskiej CHRISTUS VIVITPapieża Franciszka czytamy: „On żyje! (…) Ten, kto napełnia nas swoją łaską. Ten, Który nas wyzwala, Ten, który nas przemienia, Ten, który nas leczy i umacnia, to Ktoś, kto żyje. To zmartwychwstały Chrystus, pełen życia nadprzyrodzonego, przyodziany w nieskończone światło. Dlatego święty Paweł powiedział: <Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara> (1 Kor 15, 17).

Jeśli On żyje, to naprawdę może być obecny w twoim życiu, w każdej chwili, aby napełnić je światłem. Tak więc nigdy nie będzie samotności oraz opuszczenia. Nawet gdyby wszyscy odeszli, On będzie, tak jak obiecał: <Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata> (Mt 28, 20)”. (Christus vivit, 124, 125)

Triduum Paschalne, które teraz przeżywamy, przygotowuje nas do tej  WIELKIEJ TAJEMNICY, o jakiej mówi sam Jezus:

JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIEM I ŻYCIEM…

Na radosne spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem życzymy głębokiej wiary. Niech Zmartwychwstały Jezus umacnia nas każdego dnia byśmy oddawali z miłością swoje życie Jemu i tym, do których jesteśmy posłani. Niech radość Paschalna pomaga nam świadczyć o Bogu, który jest Miłością, bo ON żyje!

Z darem modlitwy i pamięci – Siostry Rady Prowincjalnej

M. Irenea, M. Ewa, M. Krystiana

Opole, Wielkanoc 2019