• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Jubilate Deo!

27 kwietnia dom prowincjalny Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Opolu rozbrzmiewał radosnym Te Deum. Dziękowaliśmy Bogu za powołanie naszych drogich Sióstr Jubilatek świętujących w tym roku 60, 50 i 25 lecie ślubów zakonnych. Uroczytej Eucharystii przewodniczył Biskup Opolski Andrzej Czaja, który podziękował Siostrom za lata modlitwy i pracy nie tylko dla diecezji opolskiej oraz zachęcił do mocnego trwania w wierze i dawania jej świadectwa. Po uroczystym obiedzie i pamiętkowych zdjęciach Siostry Jubilatki oraz zaproszeni goście mogli przeżyć chwilę zadumy nad tajemnicą powołania, jeszcze raz we wspólnej refleksji i uwielbieniu Boga podziękować za otrzymane łaski. Uroczystość Jubileuszu była pięknym momentem wdzięczności, radości i jedności nie tylko dla Sióstr Jubilatek, ale także dla wszystkich przybyłych gości.