• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Ku czci Założycielki

Błogosławiona Matko Tereso, sumienna wychowawczyni dzieci – módl się za nami!
(wezwanie z Litanii do bł. Matki Teresy)

Matka Teresa pisała do sióstr: Oby Siostry mogły, z dziećmi powierzonymi Waszej opiece, pielgrzymować ręka w rękę ku niebu, by kochanych maluczkich teraz przyprowadzać Boskiemu Przyjacielowi Dzieci, Jezusowi, zawsze idąc za gwiazdą, która wskazuje drogę zbawienia. (List 2338)

Łącząc się z Siostrami naszego Zgromadzenia w przeżywaniu liturgicznego wspomnienia błogosławionej Marii Teresy od Jezusa, Bogu, Który jest Światłem, powierzajmy dzieła apostolskie i wszystkie osoby, którym służymy, zwłaszcza dzieci, młodzież, kobiety i ubogich. Niech nasze dzielenie się sobą i tym, co posiadamy, będzie dla nich darem Bożej łaski i pomaga nam wszystkim w budowaniu świata bardziej ludzkiego. Pamiętajmy o modlitwie za siebie wzajemnie i czyńmy wszystko, co możemy, aby słyszeć głos Pana w naszym codziennym życiu.

Błogosławiona Matko Tereso, silna w wierze i niezachwiana w ufności – módl się za nami!
(wezwanie z Litanii do bł. Matki Teresy)

Złączone w modlitwie – siostry Rady Prowincjalnej M. Irenea, M. Ewa, M. Krystiana

Opole, 9 maja 2019 r.