• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Młodzież Przyszłości

W roku szkolnym 2018/19 misją Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Sączu było promowanie idei chrześcijańskiego wolontariatu czyli kształtowanie osobowości, charakteru i systemu wartości  współczesnej młodzieży otwartej na miłość Boga i ludzi.       
Sposobnością do głębszej refleksji  był czas podsumowania rocznej pracy. Podczas wspólnego spotkania z Dyrektorem Szkoły panią mgr M. Oleniacz i Siostrą Hiacyntą wolontariusze chętnie dzielili się własnymi spostrzeżeniami. Zauważyli, że codzienne zajęcia budowane na wzajemnym zaufaniu i  cierpliwości  przyczyniły się do widocznych efektów  edukacyjnych w nich samych jak i korzystających z pomocy wolontariackiej.  Dzięki wytrwałym wysiłkom uczniowie chętniej i radośniej zaczęli chodzić do szkoły. Wolontariusze mówili także o własnej samokontroli i dyscyplinie, które zaowocowały uznaniem ze strony wychowawców i rodziców a także swych podopiecznych. Podejmowane akcje charytatywne we współpracy z Caritasem parafialnym  i władzami lokalnymi ukazały młodym ludziom nowe drogi odpowiedzialności społecznej.