• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

„Oto męczennicy, skarby Kościoła. Swoim przykładem umacniają.”

W dniach 14-15 czerwca siostry Prowincji Polskiej uczestniczyły w pielgrzymce do Lichenia, aby uczcić wspomnienie Błogosławionych 108 Męczenników II wojny światowej, w gronie których znajduje się nasza Siostra – bł. M. Antonina Kratochwil. Każdego roku w pierwszą sobotę po liturgicznym wspomnieniu Męczenników (12.06) w bazylice licheńskiej jest sprawowana Eucharystia ku ich czci. W tym roku była to wyjątkowa okazja, by w 20 rocznicę beatyfikacji 108 Męczenników w tym naszej bł. S. M. Antoniny Kratochwil, podziękować Bogu za dar beatyfikacji, dar tych  błogosławionych. W naszej pielgrzymce wzięło udział 41 Sióstr; z Opola, Głubczyc, Otwocka, Warszawy, Wrocławia, Świebodzic, Bielska, Piekoszowa, Katowic i Strumienia., razem z nami była też pani Ellein Weber z USA.

14 czerwca miałyśmy możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej sprawowanej przez Ks.dr hab Tomasza Kaczmarka – Postulatora Generalnego procesu beatyfikacyjnego, w Kaplicy 108 Męczenników. Następnie po wspólnej kolacji, wysłuchałyśmy prelekcji Ks. Postulatora na temat procesu beatyfikacyjnego 108 Męczenników – z tekstem tym Siostry zapoznają się w najbliższym czasie. Ksiądz Kaczmarek podzielił się też swym świadectwem relacji z błogosławionymi jakiej doświadczał i doświadcza w swej codzienności. W następnym dniu tj.15.06 mogłyśmy kontynuować poznawanie błogosławionych. Ks. T. Kaczmarek przybliżył nam niektóre postacie ze 108 Męczenników, w tym naszą bł. S. M. Antoninę. W południe z wieloma innymi pielgrzymami uczestniczyłyśmy w Eucharystii ku czci Męczenników, której przewodniczył ks. Tomasz Nowaczek MIC, przełożony polskiej prowincji księży Marianów, kazanie wygłosił postulator procesu beatyfikacyjnego ks. dr hab. Tomasz Kaczmarek. Przypomniał, że dzisiejsza uroczystość to moment uwielbienia Boga w błogosławionych męczennikach. Mówił: „Oto męczennicy, skarby Kościoła. Swoim przykładem umacniają.” Przypomniane zostały postacie takie jak ks. Emil Szramek i kilka innych błogosławionych. Ich oddanie Bogu do końca,  jest dla nas przykładem w podążaniu za Bogiem. W osobistej i wspólnotowej modlitwie powierzałyśmy wstawiennictwu Błogosławionych 108 Męczenników intencje noszone w naszych sercach, powierzone nam przez innych oraz intencje naszych wspólnot, rodzin i Ojczyzny. Jak również prośbę o łaskę nowych powołań do naszej Prowincji oraz o wierność dla każdej z nas.