• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Jubileusz s. Alberty

Dnia 28.07.19 r s. Alberta dziękowała Bogu za 50 lat życia zakonnego w naszej Prowincji. Uroczystość miała miejsce w parafii rodzimej pod wezwaniem św. Jakuba, w Piekielniku. W uroczystości wzięli udział: s. Alberta, jej najbliższa rodzina: Hanka - bratanica z mężem Stanisławem, ich dzieci: Antek i Marysia; krewni i znajomi; ks. proboszcz- Prałat Z. Chopciaś, Księża znajomi Siostry, Księża rodacy i bliscy sercu oraz licznie zgromadzeni parafianie. Ponadto ze wspólnoty w Bielsku-Białej wydelegowano: s. Karolinę, s. Edytę, s. Ave i s. Judytę, które poprowadziły liturgię i śpiewy. S. Ave, po homilii ks. Proboszcza, dała świadectwo na temat historii naszego Zgromadzenia i bł. S. M. Antoniny. Przed zakończeniem Mszy św. uczestnicy złożyli Siostrze życzenia, a Siostra ze swej strony podziękowała Bogu, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości; wspomniała także tych, którzy łączyli się z nami duchowo, nie mogąc uczestniczyć w uroczystości osobiście. Bogu niech będą dzięki. Zredagowała s. Judyta