• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Pieszo do Jasnogórskiej Królowej

 
W dniach od 11 do 17.08 S. Antonina uczestniczyła w Pieszej Pielgrzymce  Opolskiej na Jasną Górę, która odbywała się pod hasłem "Obdarowani Duchem - wdzięczni i odpowiedzialni". Siostra pielgrzymowała z grupą 5 zieloną, która wyruszyła już w niedzielę po to, by od poniedziałku wraz z "piątkami": fioletową, niebieską i żółto-czerwoną tworzyć strumień raciborski.  Grupa 5 zielona liczyła 110 pielgrzymów, którzy nie tylko wspólnie pokonywali kolejne kilometry modląc się i śpiewając ale również tworzyli wspólnotę przez bycie razem przy "stole" i nocowanie na polu namiotowym. Zgodnie z mottem przewodnim tegorocznej pielgrzymki, pątnicy dziękowali Bogu za dar jakim są Kościół Święty, Diecezja, parafia, własna rodzina i powołanie jakie Bóg daje każdemu człowiekowi. Wdzięczność prowadzi do odpowiedzialności i troski o to co otrzymaliśmy, stąd zachęta Bp. Andrzeja Czai, by modlić się za cały Kościół. W sobotnie przedpołudnie pątnicy dotarli do Tronu Jasnogórskiej Pani ofiarując jej trud pielgrzymiej drogi i zawierzając wszystkie intencje.