• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Będziemy czuwać u Jasnogórskiej Królowej! Zapraszamy!

Zbliża się noc Czuwania Sióstr Szkolnych de Notre Dame na Jasnej Górze. Będzie to w piątek 6 września 2019 r. Rozpoczniemy po Apelu Jasnogórskim. Eucharystia będzie o północy. Zakończenie planowane jest o godz. 4:00 rano.

Czuwanie będzie prowadził Ksiądz Krystian Bula, kapłan Diecezji Gliwickiej, a obecnie Prefekt w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. W czasie modlitewnego czuwania pragniemy dziękować Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej i modlić się w intencjach naszej Prowincji, za każdą wspólnotę, za każdą Siostrę oraz o nowe powołania do naszej Prowincji. Siostry starsze i chore oraz te, które z racji obowiązków nie będą mogły być z nami prosimy o duchową łączność.

Zapraszamy na to czuwanie nasze rodziny, naszych współpracowników, przyjaciół i dobrodziejów, a przede wszystkim młodzież. Wspólna modlitwa ma niesamowitą moc, niech Maryja nas prowadzi. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na tę naszą wspólną modlitwę połączoną z ofiarnym nocnym trwaniem u stóp Jasnogórskiej Pani. Cieszymy się i oczekujemy na spotkanie i modlitwę z Siostrami na Jasnej Górze, również z tymi, które łączyć się będą z nami przez Internet.