• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Dożynki nie tylko w parafii

Wrzesień to czas, w którym przeżywamy dożynki. Gospodarze przynoszą do kościoła plony ziemi i piękne korony wdzięczności oraz ozdobny bochenek chleba z solą, który zostaje ofiarowany w czasie Mszy świętej. Nasza wspólnota również dołączyła do  wdzięczności za tegoroczne dary w naszym ogrodzie, który jest przepełniony kwiatami i owocami. Gdy uwielbiałyśmy Boga za to że mamy co jeść, budziła się w naszych sercach też modlitwa za tych, którzy ciężko pracują na roli, jak również za tych, którzy nie mają co jeść. Oby Bóg sprawił, by dobrzy ludzie przyszli z pomocą potrzebującym i błogosławił ciężkiej pracy na roli.Wszystkich pozdrawiają Siostry ze wspólnoty w Głubczycach.