• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Światowy Dzień Pokoju 21 Wrzesień

Sprawa pokoju leży  zawsze nam na sercu. Nasza Ojczyzna, która doświadczyła okrucieństwa wojny i Siostry naszej wspólnoty, które ją przeżyły wiedzą, co to wojna, więc tym bardziej włączały się  w ten dzień. Wezwane do szczególnego przeżycia tego dnia z pamięcią o 37 krajach,  gdzie są konflikty zbrojne pochyliłyśmy się szczególnie w tym dniu, aby wybrzmiał mocniej w naszych sercach, w naszej wspólnocie i  środowiskach gdzie jesteśmy. Chcemy się podzielić jak przeżyłyśmy ten dzień. W naszej wspólnocie modlitwą różańcową i koronką do Bożego Miłosierdzia objęłyśmy te narody, gdzie są niepokoje, wojny i walki zbrojne. Prosiłyśmy o Miłosierdzie Boże o nawrócenie serc i o pokój przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Siostry podjęły ofiary duchowe w tej intencji.

Zapoznałyśmy się z Raportem Aleppo II.  Po filmie odmówiłyśmy modlitwę przygotowaną na ten dzień .Siostry zobaczyły też zdjęcia, które przedstawiały jak S.Józefina z dziećmi przeprowadziła  pogadankę i wspólną modlitwę w szkole, w przedszkolu i na spotkaniu Dzieci Maryi. Została też przygotowana gazetka przedstawiająca obecną sytuacje i miejsca zapalne w świecie. Siostra rozesłała też informacje o tym dniu do znajomych sms-y z prośbą o modlitwę i budowania pokoju wśród najbliższych. Wiemy też że w najbliższym czasie będzie wspólna modlitwa w intencjach pokoju w naszym mieście. Także niektórzy nasi mieszkańcy wybrali się do Ostrawy na spotkanie, gdzie przedstawiciele NATO mieli przedstawić wysiłki na rzecz pokoju. Z sercem wdzięczności za dar pokoju a z troską o niego w świecie ślemy z Głubczyc franciszkańskie pozdrowienie POKÓJ I DOBRO dla każdego, kto buduje pokój i jest jego narzędziem.