• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Pielgrzymka Dzieci Maryi

Od 27 do 29 września swoją coroczną pielgrzymkę na Górę św. Anny przeżywały Dzieci Maryi z diecezji opolskiej. W gronie prawie 700 dziewcząt były także Marianki z parafii w Chrząszczycach z s. Antoniną oraz z parafii bł. Czesława w Opolu z s. Tobiaszą.  Był czas na wspólną modlitwę, śpiew, i wiele radości.

Mszy św. w bazylice św. Anny przewodniczył bp pomocniczy Rudolf Pierskała. Nawiązał do zwiastowania Matce Bożej i do hasła pielgrzymki: „I poczęła z Ducha Świętego”. - Stajemy wobec zagrożenia nie tylko pojedynczego życia ludzkiego, ale całej cywilizacji. Wartość życia jeszcze wzrasta, kiedy patrzymy na nie z perspektywy Boga, który je uświęcił. Bóg stwarzając świat widział, że wszystko było bardzo dobre. 

Każda z was jest z natury dobra. Jesteście znakiem dla waszych parafii, dla kolegów w szkole, że warto poświęcić życie dla Jezusa i dla Maryi.