• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Niezapomniany dzień wyboru JPII

16 października przeżywaliśmy 41 rocznice wyboru na stolice Piotrową Jana Pawla II. Ku pamięci tego wydarzenia odbyło się wieczorem złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II. Były obecne władze miasta, harcerze i inne osoby, z którymi wysłuchaliśmy fragmentu wypowiedzi Jana Pawła II i odśpiewaliśmy Barkę.

W następnym dniu odbył się wieczór poświęcony Janowi Pawłowi II. Był to czas zadumy, refleksji i wielkiej wdzięczności za osobę naszego Papieża.    Do tej wdzięczności oraz przed zbliżającą się 100 rocznicą  urodzin naszego Rodaka Jana Pawła II zorganizowaliśmy w naszych szkołach konkurs wiedzy na temat Jego osoby. Do konkursu międzyszkolnego przystąpiło 56 uczniów ze szkoły średniej i szkół podstawowych. Finaliści wykazali się szeroką wiedzą. O swoim zwycięstwie dowiedzieli się w rocznicę wyboru Jana Pawła II. Zwycięzcy będą wynagrodzeni dyplomami i nagrodami. Cieszymy się, że było tak liczne zainteresowanie konkursem dotyczącym osoby Jana Pawła II. S. Józefina