• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Pielgrzymka Dzieci Maryi (2)

Od 11-13 października swoją pielgrzymkę na Górę św. Anny przeżywały Dzieci Maryi z diecezji opolskiej-rejon raciborski. Zatem z wielką radością dziewczęta z Parafii Narodzenia NMP z Głubczyc  i św. Jana Chrzciciela z Grobnik wybrały się tam wraz ze swoją opiekunką S. Józefiną. W tym roku nasza grupa była odpowiedzialna za przygotowanie i  poprowadzenie modlitwy różańcowej, a ponieważ przeżywamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny to rozważania i cała oprawa były związane z tematyką misyjną.

W pielgrzymce, która zgromadziła w tym roku  ponad 500 marianek uczestniczyły 33 dziewczynki z Głubczyc i Grobnik. Był to piękny czas spędzony razem na modlitwie, rozważaniach w grupach wiekowych i na zabawie. Uroczystą Mszę św. odprawił ks. biskup Rudolf Pierskała kierując do nas bogate w treść słowa oparte o hasło tegorocznej pielgrzymki   „I POCZĘŁA Z DUCHA ŚWIĘTEGO”. Wszystkie wróciłyśmy do naszych domów pełne nadziei, że Duch Święty ze swoimi darami umocni nas w służbie maryjnej w naszej codzienności.