• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Wizyta Księdza Biskupa w Głubczycach

26 października w naszym kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przeżywaliśmy ważne wydarzenie a mianowicie wizytę księdza biskupa Andrzeja Czai. Z wielką radością  wyczekiwaliśmy Jego przyjazdu, trwając na modlitwie różańcowej. Przy wejściu do kościoła Księdza Biskupa przywitał ks. Proboszcz, księża wikarzy oraz Rada Parafialna. W oczekiwaniu trwali ministranci, marianki oraz grupy, które są w parafii. Po przywitaniu Ksiądz Biskup przewodniczył Liturgii Eucharystycznej, w czasie której wygłosił  poruszające  kazanie.  Zwrócił w nim uwagę na naszą wiarę, na duszę nieśmiertelną i na  naszą słabość, przez którą nie damy sami sobie rady, dlatego mamy ufać Panu Bogu. Słowo Boże przenikało do serc ludzi zebranych na wspólnej modlitwie. W następnym dniu ksiądz Biskup miał bardzo intensywny grafik . Spotkał się między innymi z mariankami, scholką i ministrantami oraz z ich rodzicami. Dziewczynki czuły się wyróżnione i zaszczycone obecnością Księdza Biskupa z nimi. Cieszyły się również słowem skierowanym do nich.  Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Był to czas błogosławiony i ufamy że wyda owoce Bożego Ducha.

27 października  w ramach wizytacji Parafii ksiądz Biskup Andrzej Czaja zagościł także w głubczyckiej wspólnocie. Wspólna Eucharystia, w której ksiądz Biskup modlił się w intencji naszej wspólnoty i o nowe powołania a także za zmarłe Siostry była w centrum naszego spotkania. Ksiądz Biskup umocnił nas swoim płomiennym i pełnym Ducha Bożego słowem, by w naszym codziennym dążeniu do świętości, w pokorze trwać przed Bogiem i ludźmi. Umacniał w wierze. Zachęcał do włączenia się w życie misji w związku z trwaniem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Po Eucharystii miałyśmy wspólne spotkanie przy stole. Na koniec spotkania Siostra Przełożona Grażyna wyraziła podziękowanie księdzu Biskupowi.  Jesteśmy wdzięczne za to choć  krótkie spotkanie z księdzem Biskupem, ale jakże głębokie i pełne Bożej i ludzkiej radości i Bożego błogosławieństwa. S. Józefina