• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Za nami już cały intensywny czas skupienia się na szukaniu sposobów, jak możemy odpowiedzieć na hasło tego miesiąca „Ochrzczeni i Posłani”. Chciałabym się podzielić sposobami i aktywnym zaangażowaniem dzieci i młodzieży u nas w Głubczycach . W naszej wspólnocie podjęłyśmy na ten czas Róże Różańcową. Otaczając modlitwą misje i misjonarzy.

Natomiast w szkole przeprowadzone lekcje katechezy zaangażowały dzieci do modlitwy,  zbierania kredek na misje i innych środków, które mogą misje wesprzeć pod różnym względem. Dzieci robiły plakaty, zostały zrobione gazetki i wystawy misyjne. Przygotowana liturgia i scenka  na mszy szkolnej ukierunkowana misyjnie a także prowadzony różaniec  miały zaakcentować ten szczególny czas jaki mieliśmy w Kościele. Na koniec tego miesiąca  w naszej szkole gościliśmy Siostrę Misjonarkę, która była  z wielkim zainteresowaniem przyjęta  przez dzieci . Ufam, że kiedyś z tego młodego pokolenia wyrosną nowi misjonarze, którzy przedłużą dzieła misyjne w Kościele. s. Józefina