• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Spotkanie we Wrocławiu

W dniach 9-11.11.2019 Siostry Rady Prowincjalnej, Zebrania Prowincjalnego oraz Siostry Przełożone i Dyrektorki Instytucji naszej Polskiej Prowincji zebrały się we Wrocławiu. Pierwszego dnia pochylały się nad dokumentem Kongregacji do Spraw Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego „Ekonomia w służbie charyzmatu i misji”. Spotkanie poprowadził ks. dr hab. Arkadiusz Domaszk, Salezjanin, profesor UKSW w Warszawie. Drugiego dnia siostry Polskiej Prowincji spotkały się z siostrami Rady Generalnej Martiną Radež i Carolyn Anyega, które przebywają w Polsce na wizytacji. Tematem refleksji było: „Przyciągnięte do serca świata... Żyć misją przez miłość budującą pojednanie”. W czasie tego spotkania, na które przybyło także kilka sióstr ze wspólnot, siostry rozważały Kierunek ostatniej Kapituły, a także miały okazję zapoznać się ze szczegółami pracy w Sudanie Południowym. Siostry Rady Generalnej spotkały się następnie z siostrami należącymi do Zespołu Charyzmatu, Zespołu Ekonomicznego oraz Formacyjnego.