• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Weekendowe spotkanie dzieci

W dniach 13-15 grudnia klasztor w Opolu wypełnił się radosnym głosem dzieci, które przyjechały na weekendowe spotkanie. Wzięło w nim udział 36 dziewczynek (w większości należących do Wspólnot Dzieci Maryi). Dzieci przyjechały z Głubczyc (z s. Józefiną), z Kupna (z s. Iwoną), z Opola ( z s. Tobiaszą, i s. Antoniną) oraz z Chrząszczyc (z s. Antoniną). Piątek był czasem integracji oraz relaksu przy dobrym filmie. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy, którą zakończył się pierwszy dzień spotkania. W sobotnie przedpołudnie cała grupa udały się do Seminarium gdzie odbywał się Diecezjalny Dzień Skupienia dla Dzieci Maryi. Po Mszy Świętej uczestnicy obejrzeli przedstawienie Jasełek i przełamali się opłatkiem. Popołudniu, po powrocie z Seminarium dzieci miały okazję rozwijać swoje talenty plastyczne przygotowując ozdoby świąteczne. Dało im to wiele radości. Wieczorem oprócz zabawy był czas na modlitwę i refleksję nad naszym przygotowaniem na przyjście Pana Jezusa. W niedzielę po Mszy Świętej, na którą zaproszeni byli również rodzice, zakończyło się weekendowe spotkanie. Dzieci wróciły do swoich domów pełne entuzjazmu z pragnieniem by znów przyjechać do klasztoru.