• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Spotkanie Sióstr w Otwocku

W dniach 15-16.02.2020 r. w Otwocku, w domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów odbyło się spotkanie Rady Prowincjalnej, Zebrania Prowincjalnego, Sióstr Przełożonych i Dyrektorek. Spotkanie miało charakter przede wszystkim szkoleniowy. Ks. dr Piotr Kroczek przestawił najważniejsze zagadnienia dotyczące ochrony danych osobowych, a pani Ewa Kusz o ochronie dzieci i młodzieży w Kościele. Sobotnie popołudnie siostry spędziły razem ze wspólnotą sióstr mieszkającą w Otwocku. Była to okazja, by zobaczyć dom po remoncie. Niedzielne przedpołudnie poświęciły siostry refleksji nad twórczą wiernością, którą poprowadził O. W. Żmudziński SJ oraz bieżącym sprawom naszej Prowincji.