• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Boskie DNA

Od 6 do 8 marca w domu opolskim odbyło się spotkanie dla młodzieży zatytułowane „Boskie DNA”. W piątkowy wieczór, po krótkim zapoznaniu się, uczestnicy skupienia zmierzyli się z pytaniami o tożsamość i autentyzm człowieka wierzącego w Chrystusa,  oglądając film pod tytułem „Miłość wszystko zwycięża”. Swoje przeżycia i przemyślenia powierzali Bogu podczas wspólnej Drogi Krzyżowej. Ta modlitwa zakończyła dzień i otwierała na słuchanie Słowa, które Bóg kierował do każdego z młodych ludzi. Wieczór był też okazją do indywidualnego, pogłębionego rachunku sumienia.

            Następnego dnia swoiste „badanie DNA” rozpoczęło się od uświadomienia sobie, że do badania potrzebny jest najlepszy Specjalista w tej dziedzinie… Obraz namiotu, w którym mimo jego niedoskonałości i braków, chce zamieszkiwać Jezus, posłużył jako wstęp do pracy warsztatowej młodzieży. W odkrywaniu wiernej miłości Ojca oraz płynącej z niej wolności wobec zasad tego świata pomagały ewangeliczne błogosławieństwa, których sens  młodzi odczytywali z kodów QR.  W sobotnie popołudnie konferencja kapłana, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty i Eucharystia były spotkaniem z Tym, którego obraz i podobieństwo każdy z nas nosi w sobie.

Weekendowe spotkanie zakończyło się niedzielną Eucharystią ze wspólnotą Sióstr, po której młodzież wyjechała zabierając ze sobą radość ze spotkania z Chrystusem, Siostrami  i sobą nawzajem.