• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Wielbimy Krzyż Twój Panie Jezu

Kiedy rozpoczynaliśmy  Wielki Post, każdy z nas, nasze wspólnoty zastanawiały się jakie podjąć umartwienia i wyrzeczenia. Nie przypuszczaliśmy, że tegoroczny Wielki Post będzie taki  zczególny. Obecność czegoś, czego nie jesteśmy w stanie zobaczyć, koronawirusa, zburzyła nam spokój dotychczasowego życia. W tej sytuacji, która nas zaskoczyła, słowa ojca Dolindo Ruotolo wydają się być najbardziej odpowiednie: „Nie wyszukuj sobie krzyży, bo one same cię znajdą. Ty proś Boga, aby dał ci siły, byś je mógł przyjąć”. Zatem prośmy Trójjedynego Boga, byśmy umieli przyjąć krzyż, który do nas przychodzi z cierpliwością i miłością.

W czasie Wielkiego Tygodnia jesteśmy zaproszeni do wejścia w „tajemnicę krzyża”, by nie upaść pod ciężarem lęków, niepokojów, nieporozumień, trwania przy swoim...  Do tej pory wydawało się, że wszystko od nas zależy. Świat dumny ze swoich osiągnięć bezradny jest wobec mocy pandemii. Tymczasem świat nie do nas należy. Stwórca dzieła stworzenia – działa, ale z delikatnością; czeka, aby Mu pozwolić okazać Jego moc.