• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Czuwania nocne

Siostro, pomódl się za mnie! 

– ta prośba pewnego diakona dała początek czuwaniom nocnym dla młodzieży 
w intencji diakonów, którzy są tuż przed święceniami kapłańskimi.
 
Siostry wspólnoty opolskiej, kapłani, diakoni i młodzież wspólnie od kilkunastu już lat w naszej klasztornej kaplicy raz w roku, w okresie wielkanocnym, podejmują trud czuwania prawie do białego rana.
 
Stałe punkty czuwania to: świadectwa diakonów, specjalna modlitwa w ich intencji, okazja do spowiedzi i Eucharystia. Inne formy to adoracja Najświętszego Sakramentu, ciekawe konferencje, przedstawienia, koncerty oraz wszystko, co Duch Święty jeszcze podpowiada.
 

RELACJA Z CZUWANIA 2015

 
8 maja w naszej kaplicy już po raz 20 zgromadzili się młodzi ludzie, by trwać na modlitwie w intencjach diakonów diecezji opolskiej i gliwickiej, którzy wkrótce przyjmą święcenia kapłańskie. Modliliśmy się także za nasze postulantki Magdę i Lucynę, które w sierpniu tego roku rozpoczną nowicjat oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Naszemu czuwaniu towarzyszył i pomagał się modlić zespół "Belle co" z Ujazdu. 
 
W programie czuwania nie mogło zabraknąć modlitwy wstawienniczej za diakonów, podczas której każdego z nich wymieniamy imiennie oraz świadectw ich samych, W tym roku świadectwem swojego powołania podzielili się z nami diakoni: Mateusz Kozielski, Dawid Kontny oraz Mateusz Wieczorek. 
 
Ksiądz Jacek Wilczyński, który w tym roku prowadził razem z s. Weroniką nasze czuwanie wyjaśnił w konferecji hasło tegorocznego czuwania "Idź w ciemno za Bogiem". Siostra Weronika z kolei wyjaśniła na czym polega specyfika życia konsekrowanego. 
 
Czuwanie miało wiele akcentów maryjnych - Apel Jasnogórski i nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej w naszym ogrodzie oraz różaniec. 
 
Czuwanie uwieńczyła Eucharystia sprawowana w intencjach czuwania. 
 
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować to czuwanie oraz tym, którzy się z nami modlili i ofiarowali trudy nocnego czuwania za naszych przyszłych neoprezbiterów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z czuwania: