• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Rekolekcje

Jezus powiedział do zmęczonych uczniów:

„Idźcie na miejsce odludne i trochę odpocznijcie”
 
/Mk 6,31/
 
Jak to zrobić?

 

Wybierz się z nami na rekolekcje! 

 
Rekolekcje (łac. recolere - zbierać na nowo, powtórnie) – to dobry czas, żeby się pozbierać na nowo. Życie potrafi nie raz porządnie nas porozbijać. Tylko Pan Bóg ma moc, żeby nas na nowo „poskładać”, „posklejać”...
 
Dlatego w czasie ferii zimowych i  w wakacje wyjeżdżamy z młodzieżą do różnych pięknych miejsc, gdzie można odpocząć, wyciszyć się, odkryć wyraźne obecność kochającego Boga, spotkać przyjaznych ludzi.
 
Zapraszamy do śledzenia propozycji terminów wyjazdów.
 

A oto trochę wspomnień z tego co już było: 

W pierwszych pięciu dniach lutego 2016 r.  grupa 15 osób z 4 siostrami (s. Józefina, s. Judyta, s. Sara i s. Weronika) wybrała się na zimowe rekolekcje do Lipnika. Już od pierwszego dnia zajęliśmy się czyszczeniem duszy – czyli przeżyliśmy wszyscy piękną spowiedź w czasie której adorowaliśmy Pana Jezusa. Była też konferencja wprowadzająca w czas rekolekcyjny. W kolejnym dniu było Święto Ofiarowania Pańskiego a jednocześnie zakończenie Roku Życia Konsekrowanego. Udaliśmy się zatem na uroczystą Mszę Świętą z biskupem Ordynariuszem diecezji Bielsko-Żywieckiej. Po Eucharystii pozwoliliśmy sobie na świąteczny deser w lodziarni „Delicje”.

Podczas tych rekolekcji mieliśmy okazję zarówno do częstszej modlitwy, radosnych śpiewów i osobistych refleksji, jak i zwiedzania Muzeum Techniki i Włókiennictwa, Domu Tkacza. Poznaliśmy tam proces powstawania materiału, dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek historycznych i gospodarczych. Uczestniczyliśmy również w warsztatach archeologicznych. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca archeologa i jak wielkie mają nasi polscy archeologowie osiągnięcia w światowej skali. Był też czas na wytwarzanie glinianych naczyń – jako próba rekonstrukcji dawnych przedmiotów.

Udaliśmy się także na lodowisko, mniejsze i większe zakupy w domu towarowym oraz na wzruszający ale także zabawny film „Odlotowa przygoda” o szukaniu pojednania w rodzinnych relacjach. Wybraliśmy się również na spacer nad zaporę wodną Doliną Luizy, ale niestety ten punkt programu nie zrealizowaliśmy do końca, ponieważ uniemożliwiły nam to zabezpieczenia. Zobaczyliśmy zatem zaporę tylko z daleka, ale i tak spacer na świeżym powietrzu był jak najbardziej wskazany. Mamy nadzieję zobaczyć się znowu za rok, albo i wcześniej.