• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Rekolekcje

Jezus powiedział do zmęczonych uczniów:

„Idźcie na miejsce odludne i trochę odpocznijcie”
 
/Mk 6,31/
 
Jak to zrobić?

 

Wybierz się z nami na rekolekcje! 

 
Rekolekcje (łac. recolere - zbierać na nowo, powtórnie) – to dobry czas, żeby się pozbierać na nowo. Życie potrafi nie raz porządnie nas porozbijać. Tylko Pan Bóg ma moc, żeby nas na nowo „poskładać”, „posklejać”...
 
Dlatego w czasie ferii zimowych i  w wakacje wyjeżdżamy z młodzieżą do różnych pięknych miejsc, gdzie można odpocząć, wyciszyć się, odkryć wyraźne obecność kochającego Boga, spotkać przyjaznych ludzi.
 
Zapraszamy do śledzenia propozycji terminów wyjazdów.
 

A oto trochę wspomnień z tego co już było: 

Bóg ma dla nas zawsze „więcej”. Bogactwo Jego obietnic zgłębialiśmy w czasie rekolekcji dla młodzieży, które odbyły się w dniach 2-6 lipca w naszym domu zakonnym w Bielsku Białej - Lipniku. Rekolekcje prowadził ks. Mateusz Buczma z Opola a uczestniczyła w nich młodzież z Nowego Sącza i okolic wraz z s. Adrianną.

 

W dniach 18-22 lutego w naszym domu zakonnym w Bielsku- Białej Lipniku odbyły się rekolekcje dla młodzieży. Wzięło w nich udział około 30 osób z Nowego Sącza i okolic oraz z Piekoszowa. Rekolekcje prowadził ksiądz Karol Tomczak MS.  Był to szczególny czas modlitwy, słuchania Słowa Bożego, adoracji oraz radości z bycia razem i możliwości dzielenia się swoją wiarą z innymi. Dziękujemy Bogu za to doświadczenie i już czekamy na następne rekolekcje.