• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Spotkania weekendowe

„Chodź po drogach o jakich ci  się nie śniło!

            Taki temat wiódł młodzież w czasie dni skupienia, które odbyły się w Opolu od 25-27 listopada. Uczestniczyły w nich 24 osoby i 4 siostry, które wspomagały nas od strony gospodarczej i liturgicznej. Spotkanie przygotowała S. Weronika, która poprowadziła nas drogą, na jaką zapraszał nas Ojciec święty Franciszek w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Myśli, które zapadły nam w serce, to powtarzające się wezwanie, aby nie mylić szczęścia z kanapą oraz by zejść z kanapy, włożyć wyczynowe buty i iść budować lepszy świat. Ważne też było dla nas perfekcyjne przygotowanie wprowadzenie do czytań liturgicznych na I Niedzielę Adwentu.        

              Mogliśmy też zobaczyć sztukę pt.”Jonasz” wykonaną przez teatr „A” z Gliwic oraz film pt. „Bieg życia”, z których można było wynieść wiele praktycznych rad dla swojego życia. Punktem centralnym tych dni była głęboko przeżyta Eucharystia i Sakrament Pokuty.

Całe spotkanie było pięknym wprowadzeniem w czas Adwentu, w czym pomogły także otrzymane kalendarze adwentowe, które mają nas poprowadzić przez ten czas oczekiwania i przypominać, co jest tak naprawdę ważne w życiu. Dzięki tym z pozoru zwykłym kalendarzom będziemy indywidualnie przechodzić drogę, o jakiej nam się nie śniło.

            Czy podejmiesz się tej drogi z nami?