• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Klucz do serca

 

Płyta nagrana przez Siostry została zatytułowana „Klucz do serca".

Okładka płytyDlaczego? Skąd pomysł na taki właśnie tytuł?

Św. Augustyn powiedział:
Tylko słowa wypowiedziane z serca trafiają do serca.
Teksty naszych piosenek oraz muzyka wypływają z głębi serc poruszonych spotkaniem z Bogiem Żywym. Celem tych utworów jest dotknięcie serca drugiego człowieka, zwłaszcza człowieka młodego.

Jak to się stało, że w ogóle doszło do nagrania takiej płyty?

Proces nagrywania płyty był dla sióstr bardzo cennym i rozwijającym doświadczeniem muzycznym.
Przyczynili się do tego wspaniali ludzie świeccy, którzy udzielili siostrom wiele cennych wskazówek i oddali się sprawie całym sercem. Ks. dr Grzegorz Poźniak, poproszony jako pierwszy o pomoc, oddał siostry w ręce fachowców. Był to pan mgr Norbert Blacha ze Studia B1 z Gliwic, który najpierw zalecił siostrom wielokrotne obejrzenie filmu „Zakonnica w przebraniu" a potem stworzył piękną muzykę do tekstów napisanych w większości przez siostry. Drugą ważną osobą stała się pani mgr Katarzyna Młynarska z Opola, która swoją kompetencją i wspaniałą osobowością stopniowo wydobywała z sióstr potrzebne zdolności do śpiewania.
„Klucz do serca" jest zbiorem utworów do wielokrotnego przesłuchania. Działa jak spirala: prowadzi od górnego punktu wyjścia, czyli pierwszego wrażenia, do coraz głębszych warstw sensu poszczególnych piosenek.

Dlaczego nagrałyśmy płytę?
Lubimy śpiewać
Chciałyśmy podzielić się tym, w co wierzymy
Płyta jest naszym narzędziem ewangelizacji

Współczesny człowiek jest odporny na słowo mówione, dlatego przekazujemy słowo śpiewane. Pismo św. mówi, że wiara rodzi się ze słuchania. Wierzymy, że także śpiewanego. Muzyka jest bardzo dobrym nośnikiem słowa.
Chciałyśmy wyśpiewać to, w co wierzymy, czyli w Boga i w Jego miłość, w sens poświęcenia swojego życia dla Niego i dla ludzi. Wierzymy w sens naszego powołania. Wartością płyty „Klucz do serca" nie jest profesjonalizm naszego śpiewu, ale treść utworów, która zrodziła się w naszych sercach pod wpływem spotkania z Bogiem Żywym. Te utwory są naszą modlitwą.
Na płycie słuchacz znajdzie słowa naszej Założycielki bł. Teresy od Jezusa, która mówi, że „serce kształtuje się według tego , co kocha", że „miłość oddaje z radością wszystko, stale, codziennie, wszystko", że „kochać Boga to pytać, co Bóg chce". Ona także woła: „O Duchu Święty, uczyń moje serce wolne w miłości". Matka Teresa trafia w istotę naszego życia i powołania – w MIŁOŚĆ. To przecież miłość sprawia, że upodabniamy się do kogoś, do czegoś, to ona wpływa na nasz styl życia. To miłość daje siłę do wielkich poświęceń. Miłości trzeba się uczyć. Tylko Duch Święty może uwolnić nasze serce od egoizmu i tylko On może nauczyć nas kochać.
Kochać to wsłuchiwać się w głos Ukochanej Osoby. To pytać każdego dnia: co mam robić, by sprawić Ci radość, Boże?

Na płycie znajdują się także teksty sióstr. Każdego dnia spotykamy się z dziećmi i z młodzieżą, których współczesna kultura odciąga od Boga, od słuchania Jego głosu. Dlatego śpiewamy, że serce człowieka jest niespokojne, dopóki nie spocznie w Bogu. Śpiewamy, że dla Boga warto tracić wszystko.

Zapraszamy do posłuchania fragmentów utworów z naszej płyty.

Pobierz Nazwa Graj Rozmiar Czas
download Zakochaj się!
SSND

1.3 MB 1:25 min
download Kochać Boga to
SSND

1.5 MB 1:37 min
download O Duchu Święty
SSND

1.4 MB 1:32 min
download 114ba4

0 MB min
download Bonus- moim zdanem
SSND

1.3 MB 1:26 min
download Amen
SSND

1.3 MB 1:22 min
download Najpiękniejszy dar
SSND

1.1 MB 1:15 min
download Duch Twój Panie
SSND

1.5 MB 1:40 min
download Miejsce dla mnie
SSND

1.4 MB 1:32 min
download Miłość oddaje z radością wszystko
SSND

1.5 MB 1:37 min
download Klucz do serca
SSND

1.7 MB 1:49 min
download Dzięki Ci Panie
SSND

1.1 MB 1:15 min
download Jesteśmy w Duchu Świętym posłane
SSND

1.8 MB 1:56 min