O nas

Bóg

Tęsknota za Bogiem jest ukryta w głębi naszego serca. Nasze zjednoczenie z Bogiem jest źródłem i centrum naszego osobistego, wspólnotowego i apostolskiego życia.

Obecność

Naszym zadaniem jest ukazywanie światu obecności i miłości Boga i pomaganie ludziom, by coraz bardziej się jednoczyli z Bogiem i między sobą.

Konsekracja

Żyjemy ślubami konsekrowanej czystości, ewangelicznego ubóstwa i apostolskiego posłuszeństwa we wspólnocie zakonnej Sióstr Szkolnych de Notre Dame

Wychowanie

Nasze Zgromadzenie zostało założone w Bawarii w 1833 roku, by poprzez chrześcijańskie wychowanie odnowić Kościół i społeczeństwo.

Wizja

Zgromadzenie założyła bł. Maria Teresa od Jezusa Gerhardinger, kobieta silna wiarą, odpowiadająca na naglące potrzeby czasu, realizująca dalekosiężne zamierzenia wychowawcze

Na świecie

Obecnie Siostry Szkolne de Notre Dame modlą się i pracują w 30 krajach świata. Świat symbolizuje okrąg w symbolu Zgromadzenia

Zostałyśmy zaproszone przez Boga i posłane, by głosić Radosną Nowinę o Królestwie Bożym. Naszym zadaniem jest ukazywanie światu obecności i miłości Boga i pomaganie ludziom, by coraz bardziej się jednoczyli z Bogiem i między sobą.

 

To zaproszenie Boga jest Jego propozycją, Jego projektem, by uczynić nas szczęśliwymi poprzez bycie darem dla Niego i dla drugiego człowieka. Jego wołanie odkrywała każda z nas w pytaniach o to, jak najlepiej przeżyć własne życie. 

Rozwój każdego powołania to proces, który trwa całe życie. Jesteśmy, a zarazem wciąż się stajemy. Poddajemy się działaniu łaski, aby Bóg sam upodabniał nas do Siebie. A im bardziej upodobniamy się do Chrystusa, tym bardziej czynimy Go obecnym i działającym w świecie dla zbawienia ludzi.

Pomyśl, może Bóg potrzebuje Ciebie...

i pragnie byś była Mu coraz bliższa...
i pomagała innym, by doświadczali Boga...
abyś szła tam, gdzie Jego obecność nie jest jeszcze odkryta...
abyś z miłością pochylała się nad ubogimi...
abyś niosła Jego Słowa...
abyś niosła radość tam, gdzie jej brak...
abyś pomagała innym wzrastać, stawać się lepszymi.

Odpowiedz Bogu, jeśli Cię zaprasza.
Zacznij Go słuchać.
Zacznij z Nim rozmawiać...

Panie, co chcesz, bym czyniła?
Gdzie jestem Ci najbardziej potrzebna?
Ty wiesz, że Cię kocham i pragnę czynić to, co Ty chcesz.
Ukaż mi Twą wolę.

Jeżeli w Twoim sercu zrodziło się więcej pytań i szukasz na nie odpowiedzi, to napisz:
s. M. Sara
662 942 222
@Sarah.ssnd
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 MODLITWY O ROZEZNANIE SWOJEGO POWOŁANIA

 

Celem

Boże, stworzyłeś mnie do szczęścia. Pomóż mi je odnaleźć i wybrać to, co Ty dla mnie przygotowałeś. Wskaż mi drogę, którą mam kroczyć.
Chcę pójść za Twoim głosem, bo wiem, że mnie kochasz i pragniesz Mojego szczęścia.

Panie, przede mną życie,
Pozwól mi je oddać dobrej sprawie.
Przede mną droga,
Pomóż mi odnaleźć tę właściwą.
Przede mną wybór,
Daj mi odwagę i zaufanie Tobie. Amen.